obrhlavicka

Dnes je : , meniny oslavuje : , zajtra má meniny :

História skupiny

alebo od COUNTRY BEAT 3+1 po COUNTRY-BEAT

Skupina vznikla koncom augusta 1999 z podnetu rockom ostrieľaného muzikanta Jara Bánociho, ktorý sa po trinásťročnej aktívnej hudobíckej pauze rozhodol zameniť pohodu papučovej kultúry za nepohodu zadýmených salónov, reštaurácií, barov a kaviarní. Za týmto účelom jedného dňa oslovil speváčku Ernu Doričovú z práve sa rozpadnutej trebišovsko-michalovskej skupiny Podraz, domáceho pesničkára Slava Perunka a folkloristu vo výslužbe Martina Košča. Slovo dalo slovo a po dvoch - troch stretnutiach skupina po prvýkrát vystúpila v Pivárni (dnes už neexistujúceho) Michalovského pivovaru a to v zložení : 

Jaro Bánoci - sólo gitara, bass gitara, spev  a kapelník
Erna Doričová - spev, "cinkrlátka" 
Slavo Perunko - elektro-akustická gitara, spev
Martin Koščo - elektro-akustická gitara, spev

Orientácia skupiny na prevažne country a oldies piesne z rokov 60 - 80 sa ukázala ako dobrý ťah. Napriek stúpajúcemu záujmu o vystúpenia skupiny zo strany rovestníkov, skupinu pre pracovnú vyťaženosť opúšťa po veľmi krátkom pôsobení Martin Koščo. Z "neznámych" dôvodov bol takto oslovený pre rýchly záskok Ľubo Baranovič, ďalší z členov bývalého Podrazu. Tento táborovými ohňami ošľahaný muž drsného výzoru a mäkkého srdca poznajúc repertoár, nastúpil na záskok a už sa nedal vyhodiť ! Od októbra pamätného roku 1999 teda skupina vystupovala v zložení:

Jaro "Sevak" Bánoci - sólo gitara, bass gitara, spev  a kapelník
Erna "Tina" Doričová - spev, "cinkrlátka"  - aut. pilot jednotky kľudu
Slavo "Nezmar" Perunko - elektro-akustická gitara, - aut. pilot kapelníka
Ľubo "Štanci" Baranovič - elektro-akustická gitara, spev - jednotka kľudu

V našom repertoári bolo viac ako 200 skladieb známych z podania skupín a spevákov ako : Greenhorns, Rangers, KTO, Fešáci, Olympic, Country Beat-Jiřího Brabca, B. Bobek, K.Zich, V.Martinová, E.Olmerová, Suchý-Šliter, W.Matuška, I.Mládek atď. (viď. REPERTOÁROVÝ LIST).

Okrem prevzatých skladieb sa skupina prezentovala, najmä zásluhov nášho Nezmara (Slavo Perunko), aj vlastnou tvorbou. Táto aktivita a ohlas našich priaznivcov nás doviedli až k vydaniu CD s názvom V RYTME STARÝCH PRAŽCOV (viď. UKÁŽKY MP3). Na CD hrala skupina v rozšírenom zložení v ktorom hrávala aj na hudobných festivaloch, ale to je už trocha iná história a tak o tom, niekedy potom.

Každoročne začiatkom roka skupina organizovala vlastný Country Bál a priebežne otvárala a zatvárala sezónu v tom čase určite najkrajšieho hotela na blízkom Vinianskom jazere - Hotela Jazero. V lete ste nás mohli vidieť a počuť najmä na Zemplínskej Šírave, Domaši, v Prešove, Humennom, no a samozrejme v Michalovciach.

Od roku 2009 sa v skupine objavuje nová, mladá tvár - multiinštrumentalista Jordán Dorič a zostáva v skupine až do prerušenia nášho pôsobenia po jubilejnom 10. country-bále v roku 2011.

Po vyše ročnej prestávke znovu z iniciatívy Jara Bánociho vstáva skupina z popola. Skupina dostáva novú tvár, nový zvuk a aj nový názov COUNTRY-BEAT. Orientácia skupiny sa rovnako mení a to z hrania na Country Báloch, Zábavách, Oslavách a pod., na učinkovanie na malých koncertoch, klubových večeroch a hranie v rôznych kluboch. Skôr využívanú podkladnú hudbu zo sekvencera, ktorú používala pri svojom učinkovaní skupina Country Beat 3+1 vystriedala plne živá produkcia, čo znamenalo rozšírenie skupiny o ďalších členov.

Aktuálne zloženie skupiny COUNTRY-BEAT je :

jaro

Jaroslav "Sevak" Bánoci

Bass gitara

generálny schef manager

(pre styk s kapelou a médiami)

 
tina

Ernestína "Tina" Doričová

spev, rytmické paličkovanie,

ženský dohľad na pánsku posádku

 
slavo

Slavomír "Trubka" Perunko

doprovodná el. - akustická gitara, spev

ústna harmonika, dvorný textár a skladateľ,

"Nezmar" - ale niekedy je toho naozaj veľa

 
rudo

Rudo "Fred" Tkáč

sólo gitara všemožných zvukov

skupinový Gilmour

 
jaro

Jaro "Mandy" Dankanin

el. doprovodná a sólová gitara, mandolína, spev, bongá a všetko možné okrem internetu

 
milan

Milan "Rytmik" Hredzák

bicie nástroje

spoľahlivý automat v ľudskej schránke

 

"POMOCNÝ" NEPOSTRÁDATEĽNÝ PERSONÁL

duro

Juraj "Amík" Farkaš

Genial zvuk manager

a environmental guru man

 
lubo

Ľubomír "Štanci" Baranovič

Muž v pozadí, web manager a výnimočne spev

a obšťastný organizátor večerov skupiny

COUNTRY BEAT